Erdem Yayınları
Pascal Boniface

Pascal Boniface

jeopolitist, yazar

Pascal Boniface Sosyal Medya Hesapları

Yazar Hakkında

Uluslararası İlişkiler ve Stratejik İlişkiler Enstitüsü (IRIS) direktörü ve Paris Üniversitesi 8 Avrupa Çalışmaları Enstitüsü'nde profesördür.
Pascal Boniface ayrıca Uluslararası ve Stratejik İncelemeyi (1991'den beri çeyreklik olarak) ve L'Année stratégique'i (1985'ten beri yıllık yayın) yönetmektedir .
Uluslararası ilişkiler, nükleer ve silahsızlanma meseleleri, güçler arasındaki iktidar ilişkileri, Fransız dış politikası, sporun uluslararası ilişkilere etkisi üzerine altmış kitabın yayınını yazdı veya yönetti. ( sporun jeopolitiği kavramını geliştirdi), Ortadoğu'daki çatışmayı ve Fransa'daki yankılarını geliştirdi. Birçoğu düzenli olarak yeniden yayınlanmış klasikler haline geldi ve birkaç dile çevrildi.
Pascal Boniface, uluslararası jeopolitik dergilerde çok sayıda makale yayınlamakta, ulusal veya uluslararası medyaya düzenli olarak müdahale etmekte, yazılı veya görsel-işitsel olmakta, Fransa ve yurtdışında çok sayıda konferans ve tartışma gerçekleştirmektedir. Twitter ve Facebook da dahil olmak üzere sosyal ağlarda en çok takip edilen jeopolitistlerden biridir. Videoda uluslararası haberleri "Dünyayı Anlamak" adlı YouTube kanalında şifresini çözüyor.
La Croix (Fransa), La Vanguardia (İspanya) ve Al Ittihad (Birleşik Arap Emirlikleri) gazeteleri için editoryalist.
Pascal Boniface, Fransız Futbol Federasyonu Ulusal Etik Kurulu üyesidir. Ayrıca, Olimpiyat Müzesi jeopolitik meseleleri ve STK Barış ve Spor için jeopolitik bir danışman için bir danışman.
Pascal Boniface, Ulusal Nişan Emri ve Onur Lejyonu Yetkilisi Şövalyesidir. Ayrıca, 2012'de Vauban Ödülü'nü aldı.

Pascal Boniface Kitapları