Erdem Yayınları
Ayşe Sevim

Ayşe Sevim

şair, çocuk kitabı yazarı

Ayşe Sevim Sosyal Medya Hesapları

Yazar Hakkında

1979 yılında İzmit'te doğdu. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Üniversitedeyken sürekli cama konan güvercinleri seyrettiği için başarılı bir talebe olamadı. Hz. Muhammed'in hayatını konu alan Güneşe Yolculuk isimli çalışması 2004 TYB Çocuk Edebiyatı Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü alırken iki yaşındaki oğlu salonda ona el sallıyordu.
Şiirler yazıyor. Çocuklar için hikâye ve romanlar yazıyor. Parka gittiğinde güvercinlere yem veriyor. Tırnak yemez. İnsanların dış görünüşüyle alay etmez. Pazar torbaları taşıyan yaşlı bir teyze görürse aldıklarını evine kadar taşımayı teklif eder. Üç çocuğu var. Üçü de yatakta zıplamayı çok seviyor.

Şimdiye kadar yayınlanmış kitaplarının isimleri şöyle:
Güneşe Yolculuk (çocuk romanı), Ashab-ı Kehf (çocuk romanı), Çocuklar için Türk Destanları Serisi, Feminizm (araştırma), Yazarlar ve Aşkları (deneme), Taburcu (şiir), İşlenmemiş Suç (şiir), Dede Korkut Hikâyeleri (uyarlama), Betül Büyüyor Serisi (çocuk hikâye kitabı), Hikâye Anahtarcısı 1 / Tuhaflıklar Asansörü (çocuk romanı), Hikâye Anahtarcısı 2 / Ejderhalar Zamanı (çocuk romanı), Hikâye Anahtarcısı 3 / Zehirli Eller (çocuk romanı), Hikâye Anahtarcısı 4 / Akıl İpleri (çocuk romanı)

Ayşe Sevim Kitapları