Erdem Yayınları

Bilimin Öncüleri (5 kitap)

Kitabı Satın Al

Kitap Hakkında

Bilimin Öncüleri serisi, İbni Sina, Farabi, Razi, İbni Heysem ve Uluğ Bey’in hayatları hakkındaki temel bilgilerden yola çıkılarak oluşturulmuş kurgu romanları içeriyor. Tarihe adını yazdırmış bu bilim insanlarının çocuklarına, afacanlıklarına ve hayallerine ulaşmak için neler yaptıklarına şahit olacaksınız.

Set Kitapları

Ayşenur Gönen

1978 Adapazarı doğumlu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Masaüstü yayıncılık uzmanı. 2014’te çocuk yayıncılığı ve medyasına yöneldi. TRT Çocuk televizyonunda çocuk programcılığı yaptı. Çocuk kitapları yazıyor. Çizgi film senaryolarının yeniden yazım ve uyarlama çalışmalarına yazar olarak destek veriyor.

Yazar Ayşenur Gönen hakkında

Elif Akardaş

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Eyüp İmam Hatip Ortaokulundan ve Kadıköy İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 2006 yılında Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. 2016 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesinde formasyon eğitimi aldı. 2018 yılı itibariyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde yüksek lisans öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. 2006 yılından bu yana pek çok kitap ve ders materyali hazırlanmasında yazar, editör ve yayın kurulu üyesi olarak görev aldı. 2006-2016 yılları arasında EDAM (Eğitim Araştırmaları ve Danışmanlığı Merkezi) bünyesinde çocuk yayınları yazarlığı yaptı. 2007-2010 yıllarında arasında Tohum Holding’de reklam sorumlusu olarak görev yaparken kurumun personel eğitimlerini ve eğitim kitapçıklarını hazırladı. 2009-2015 yılları arasında Birdirbir isimli çocuk dergisinin bölüm yazarlığını ve yayın kurulu üyeliğini yürüttü. 2012-2015 yıllarında arasında Yaygın Eğitim ve Kültür Derneğince yürütülen Eğitimci Geliştirme Programı’nda çocuk edebiyatı dersleri verdi. 2013 yılında özel bir reklam ajansı için metin yazarı olarak çalıştı. 2014-2015 yıllarında Ümraniye Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde eğitimci olarak görev aldı. 2015-2016 yıllarında Özel Palet İlkokulu, öğretim programı hazırlama projesinde (PAMÖP) Türkçe branş uzmanı olarak görev aldı. 2017 yılında Acıbadem Koleji’nde Değerler Eğitimi Öğretim Programı Hazırlama ve Geliştirme Projesi’nde yayın kurulu üyesi olarak çalıştı. 2016 yılından bu yana Öncü Okul Yöneticileri Derneği icra kurulu üyeliğini yürütmektedir. Ayrıca 2010 yılı itibariyle Hasan Âli Yücel Çocuk Edebiyatı Ansiklopedisinde çocuk edebiyatı yazarları arasında yer almaktadır.

Yazar Elif Akardaş hakkında

Süheyla Sancar

Beykoz’da 1985 senesinde doğdu. Babasının görevi sebebiyle Tekirdağ’ın çeşitli ilçelerinde ilk öğrenimini tamamladı. Tekirdağ Anadolu İmam-Hatip Lisesi orta kısmından mezun oldu. Lise eğitimini Güngören Anadolu İmam-Hatip Lisesinde aldı. 2008’de Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Halkın Sesi, Yakın Haber gibi gazetelerde görev aldı. 2009 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü- Medya ve İletişim Çalışmalarında ihtisasını, “Kıbrıslılık ve Aile Fotoğrafları” başlıklı teziyle bitirdi. Kürsü, TRT Çocuk, Esma, Millî Hikâye gibi dergilerde yazdı. Çocuk edebiyatı çalışmalarını, üç kitabıyla görünür kıldı. Hâlen çeşitli yayınevlerinde kitap çalışmaları basıma hazırlanıyor. Ayrıca Milli Çocuk dergisinde yazıları yayımlanmaktadır.

Yazar Süheyla Sancar hakkında

Kitabı Çevrenle Paylaş