Erdem Yayınları

Gece Kitabı [Her sayfası bir olay]

Finceden dilimize çevrilen, bizim de özellikle akşam olup hava kararınca okuduğumuz “Gece Kitabı” uykuya yattığımızda dışarıda neler olabileceğine dair onlarca güzel fikir veren harika bir kitap!

İrili ufaklı çizimlerle dolu bu süper ötesi kitabın her sayfası ayrı bir olay! resimlemeleri hem inceleyip hem de gece yaşananları okurken minik ve eğlenceli ayrıntıları keşfedip bol bol kıkırdamak da garanti.
İtfiayecilerden  gazetede çalışanlara,  gece gözlemcilerinden hemşirelere, pazarcılardan perili köşkün hayaletlerine kadar pek çok sevimli karakterle tanıştık; kimi koyun sayıyor kimi ılık sütünü içip çoktan uyumuş kimi ise gece işinin başında… Bu arada kitapta en çok hoşumuza giden ayrıntılardan biri de sık sık karşımıza çıkıp bizi güldüren uyurgezer keçi Herra bey oldu 🙂 Bütün gece uyuyarak şehri turlayan Herra beyi bir süre sonra sayfalarda arayıp bulmak çok keyifliydi. İlk başta Mauri Kunnas’ın kitaplarının küçük bir parçası olan bu keçi (Herra Hakkarainen) zamanla popüler olmuş ve kendi kitabına kavuşmuş 😉

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ!!!