Erdem Yayınları

Çocuklarınıza okutabileceğiniz kitaplar

Çocuğum kitap okumayı seviyor ama nasıl kitaplar önerebileceğimizi bilmiyoruz diyen anne babalar, bu haberimiz sizin için.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları hayat en iyi şekilde hazırlamak için çok şeyden feragat ettiğimiz bir gerçek. Çocuklukların hayata adım attıkları ilk andan itibaren sürekli yanında oluruz, her türlü desteğimizi vermeyi bir görev olarak biliriz.

Peki, çocuklarımıza yeterince okuma alışkanlığı kazandırıyor muyuz? Çocuk hayatının merkezine koyduğu birtakım olaylar onun bilinçaltında yer edinir. Anne baba olarak akşam işten eve geldiğinizde yemekten sonra telefonu elinize alıp köşeye çekilenlerden misiniz? Yoksa çocuklarınızla birlikte her akşam okuma programı mı yapıyorsunuz? Eğer ikinci ihtimal daha ağır basıyorsa doğru bir iş yapıyorsunuz demektir.

ÜLKEMİZDE BÜYÜYEN ÇOCUK EDEBİYATI

Ülkemizde çocuk edebiyatı gün geçtikçe büyüyor. Sadece çocuklara yönelik eserler veren yayınevlerinin var olması minik okurlar için artı değer. Yeni hikâyeler, masallar, kitaplar yayımlayan yayınevleri bu boşluğu yeterince dolduruyor diyebiliriz. Öte yandan çizgi romanlar da çocukların ilgisini çekiyor. Çocuklar kitabı okurken bir yandan görsellerle hafızasını güçlendiriyor, sembollerle okuduğu metni hatırlamaya, paylaşmaya çalışarak sağlıklı verim alabiliyor. Her ay düzenli kitap alan bir aileyseniz, kitapevine gittiğiniz de çocuklarınız için de kitap almayı unutmanınızı tavsiye ediyoruz.

Düş Değirmeni, Erdem Çocuk ve Minik Ada kitaplarından oluşan yapıtları Ensonhaber Kitap Ayracı olarak çocuklarınız için derledik.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!!!